Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Odkaz na podmínky GDPR zde.

Dispečink – poruchy: 483 359 808, 724 096 663, 

zelený.png 800 300 888

Jablonecká energetická a.s.

Jisté teplo za jistou cenu

K odstřelu 162 metrů vysokého komínu na Brandlu v Jablonci nad Nisou dojde za přísných bezpečnostních opatření v sobotu 25. 9. v dopoledních hodinách.
I když je bývalý teplárenský areál uzavřený pro veřejnost a označený jako staveniště, kam je přístup nepovolaným osobám zakázán, je z bezpečnostních důvodů nutné jej předem zkontrolovat za pomoci psovodů.

Celý prostor včetně ochranné zóny 200 m bude vyklizen a střežen mezi 7:00 a 12:00. Mimo své domovy tedy musejí i lidé, kteří v lokalitě bydlí. Ulice Liberecká bude pro dopravu uzavřena, k omezení provozu autobusů až na krátký čas vlastní demolice nedojde. K postupnému uvolnění bezpečnostních opatření dojde postupně po ukončení demolice komínu dle pokynů vedoucího demoličního týmu.

Komn na Brandlu dronov zbr

 

Provozní informace k odstřelu - uzavřená oblast:

Doprava:
Autobusy MHD: průjezd spojů bude umožněn bez omezení vyjma krátkého časového úseku při odstřelu. Zastávka Brandl nebude uzavřena.
Vlaky ČD: průjezd spojů bude umožněn bez omezení, stanice však bude od cca 7:00 hod. až do provedení odstřelu uzavřena.
Průjezd vozidel ulicí Liberecká: průjezd pro automobilovou dopravu bude mezi 7:00 hod. až do provedení odstřelu uzavřen. Uzavírka neplatí pro vozidla HZS, Policie a Záchranné služby.
Vstup osob: do uzavřené oblasti bude od cca 7:00 hod. až do provedení odstřelu zakázán.
Provoz dronů: je z bezpečnostních důvodů v uzavřené oblasti je vyloučen.
Videozáznam z demolice: včetně přípravných prací bude po odstřelu zveřejněn na Facebooku Metrostav a na kanálu YouTube.

V rámci vlastní bezpečnosti prosím dbejte pokynů členů realizačního týmu, nevstupujte do ohrožené oblasti. V ohrožené oblasti hrozí významné riziko ohrožení zdraví či života odletujícími kusy částí demolovaných betonových konstrukcí!!

uzavrenaoblast

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Jablonecká energetická (JE) je stabilní společnost v 100% vlastnictví statutárního města Jablonec nad Nisou. Její historie sahá až do 90. let 19. století. Zastaralá soustava centrálního zásobování teplem, která byla ještě na počátku nového tisíciletí před technickým i ekonomickým kolapsem, přešla v roce 2013 do vlastnictví města. V letech 2015-2016 došlo k revitalizaci celého systému a přeměně v moderní a ekologickou akciovou společnost.
V Jablonci nad Nisou JE vybudovala a spravuje více než dvacet malých lokálních plynových kotelen, z nichž dodává teplo a teplou vodu do více než čtyř tisíc jabloneckých domácností a desítek organizací, škol a průmyslových areálů. Zákazníky má i v sousedním Liberci a je připravena na další rozšiřování sítě odběratelů. JE ve spolupráci s ČEZ Energo v roce 2020 v části zdrojů vybudovala kogenerační jednotky, jejichž provoz přispívá k optimalizaci provozu celé soustavy a dlouhodobé stabilizaci cen.

Kontakt pro média:
Markéta Hozová
tel.: 777 025 101
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuality, odstávky a poruchy