Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Odkaz na podmínky GDPR zde.

Dispečink – poruchy: 483 359 808, 724 096 663, 

zelený.png 800 300 888

Jablonecká energetická a.s.

Jisté teplo za jistou cenu

(Jablonec nad Nisou, 26. 11. 2021) – Zvýšení cen za teplo a teplou vodu pro příští rok se kvůli turbulencím na trhu s energiemi a růstu inflace nevyhne ani městská teplárna Jablonecká energetická a. s. Představenstvo společnosti dnes rozhodlo o navýšení ceny za GJ o 16,7 %, a to od 1. ledna 2022. Pro běžnou jabloneckou domácnost to znamená necelých 200 Kč měsíčně.

„Bylo jasné, že vzhledem ke skokovému navýšení cen komodit a inflaci se určitému zdražení nevyhneme ani my. Dílčí náklady na výrobu tepla vzrostly až o stovky procent, přesto jsme rozhodli o navýšení cen pro rok 2022 pro naše odběratele pouze o 16,7 %,“ říká předseda představenstva Milan Kouřil. 

Pro odběratele, kteří nemají sjednané individuální podmínky, jsou nové tarify následující:

Tarif R1 699 Kč/GJ vč. DPH (635,45 Kč/GJ bez DPH)

Tarif R2 681 Kč/GJ vč. DPH (619,09 Kč/GJ bez DPH)

  

________________________________________________________________________________________________________

„Jablonecká energetická je společností se zdravým hospodařením, která je schopná se o jablonecké občany, resp. své odběratele, postarat. Teď se potvrzuje, že kroky, které byly v minulosti na záchranu teplárny a soustavy CZT ze strany města podniknuty, měly smysl. Díky své stabilitě umí JE teď zabránit tomu, aby důsledky aktuálně nestabilního energetického trhu dopadly na odběratele plnou silou. Přitom stále zůstává prostor pro další rozvoj společnosti v souladu s trendy zelené energetiky,“ říká ředitel společnosti Boris Pospíšil. 

Jablonecká energetická (JE) je stabilní společnost v 100% vlastnictví statutárního města Jablonec nad Nisou. Její historie sahá až do 90. let 19. století. Zastaralá soustava centrálního zásobování teplem, která byla ještě na počátku nového tisíciletí před technickým i ekonomickým kolapsem, přešla v roce 2013 do vlastnictví města. V letech 2015-2016 došlo k revitalizaci celého systému a přeměně v moderní a ekologickou akciovou společnost. 

V Jablonci nad Nisou JE vybudovala a spravuje více než dvacet malých lokálních plynových kotelen, z nichž dodává teplo a teplou vodu do více než čtyř tisíc jabloneckých domácností a desítek organizací, škol a průmyslových areálů. Zákazníky má i v sousedním Liberci a je připravena na další rozšiřování sítě odběratelů.  JE ve spolupráci s ČEZ Energo  v roce 2020 v části zdrojů vybudovala kogenerační jednotky, jejichž provoz přispívá k optimalizaci provozu celé soustavy a dlouhodobé stabilizaci cen. 

Kontakt pro média:

Markéta Hozová
tel.: 777 025 101
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuality, odstávky a poruchy