Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Odkaz na podmínky GDPR zde.

Dispečink – poruchy: 483 359 808, 724 096 663, 

zelený.png 800 300 888

Jablonecká energetická a.s.

Jisté teplo za jistou cenu

 

Jablonecká energetická představuje novinky

 

Jablonecká energetická, a. s. připravuje věrnostní program, nabízí přitápění mimo topnou sezónu a také pracuje na speciálním klientském portálu. Nejenom o novinkách jsme hovořili s Petrem Roubíčkem, ředitelem společnosti.

 

V čem spočívá nový věrnostní program?

 

Při smlouvě na 10 nebo 15 let budeme našim zákazníkům po celou dobu kontraktu garantovat sníženou cenu oproti té základní. Základní cena pro rok 2018 činí 579,-Kč/GJ, je konkurenceschopná, na úrovni celorepublikového průměru a vedle samotného tepla zahrnuje všechny služby jako nepřetržitý on-line dispečink, údržbu, opravy zařízení, revize a další. Program zatím vyhodnocujeme. V každém případě lidé nemusí investovat do výstavby kotelny.

 

Konkurence ale operuje s cenou již od 350,-Kč/GJ z vlastní domovní kotelny. Je to reálné?

 

Toto číslo je velmi zavádějící. Ve skutečnosti lidé zaplatí výrazně více. Těch zmiňovaných 350,- Kč je totiž pouze za plyn, a závisí na tom, za jakou cenu jej odběratelé na daný rok zakoupí. Navíc je nutné započítat elektrickou energii, doplňování a úpravu topné vody, revize, kontroly a obsluhu kotelny. Vybudování kotelny za přibližně 1,5 milionu korun si lidé zaplatí také ze svého – většinou z fondu oprav, kam peníze musí zpátky nastřádat, tudíž je potřeba přičíst ještě splátky této nemalé investice včetně budoucích oprav a obnovy technologie a veškerých nákladů na odpojení. Takže se ve výsledku dostanete na 500-600,-Kč/GJ. Ušetřené finance ve fondu mohou lidé rozhodně investovat v rámci domu efektivněji.

 

I přesto se najdou tací, kteří zvažují odpojení a chtějí vlastní kotelnu…

 

Pokud některý ze zákazníků podobný krok zvažuje, budeme rádi, když se na nás obrátí. V první řadě mu pomůžeme s porovnáním  s cenou tepla z plánované kotelny. Dále obdrží veškeré informace o nákladech a legislativních náležitostech, které jsou s výstavbou kotelny spojené. Stavební úřad přihlíží  v rámci stavebního řízení také k ekonomické a ekologické výhodnosti odpojení na základě odborného energetického posudku a často odpojení ve výsledku již výhodné není. V poslední době se však někteří naši bývalí zákazníci dotazují na možnost znovupřipojení, i když mají vlastní kotelnu, což mě těší. Těm kromě toho nabízíme převzetí správy a provozu plynových kotelen s výše uvedeným servisem.

 

Co přinese nový klientský portál a kdy ho spustíte?

 

Odpovědní zástupci našich klientů budou mít on-line přistup ke smlouvám, vyúčtováním, zálohám nebo spotřebám a dalším informacím. Nabídneme službu i pro běžné občany napojené na naši soustavu, a to v podobě rozesílání SMS a e-mailů o plánovaných rekonstrukcích, odstávkách, chystaných akcích, cenách a dalších novinkách. To vše zdarma po zaregistrování. Portál hodláme spustit koncem září, zákazníky informujeme prostřednictvím zaslaných dopisů, webu a Facebooku.

 

A jak je to s přitápěním mimo topnou sezónu?

 

I mimo topnou sezónu, tj. od června do srpna jsou chladné dny, kdy je příjemné si trochu zatopit. Podle vyhlášky je možné v tomto období přitopit až na základě oficiálního požadavku odběratele. Ten ale samozřejmě často dorazí se zpožděním. Rozhodli jsme se to tedy vyřešit plošně - rozesláním formulářů, jimiž zjišťujeme, kdo má zájem a souhlasí s přitápěním mimo sezónu. V praxi pak v případě poklesu teploty můžeme v těchto domech okamžitě reagovat a přitopit. Formulář je ke stažení i na našem webu.

 

Aktuality, odstávky a poruchy