Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Odkaz na podmínky GDPR zde.

Dispečink – poruchy: 483 359 808, 724 096 663, 

zelený.png 800 300 888

Jablonecká energetická a.s.

Jisté teplo za jistou cenu

Dálkové vytápění je ekologickým řešením podporovaným státními institucemi a podle směrnice EU strategickou výhodou. Jsou na něj  kladeny výrazně vyšší legislativní požadavky na kontrolu zdrojů nebo měření emisí, než na domovní kotelny. Dálkové vytápění je tak pod dohledem a v odborných rukou. Více s ředitelem Jablonecké energetické, Petrem Roubíčkem.

Může v dnešní době dálkové vytápění konkurovat malým nezávislým kotelnám?

Dálkové vytápění je teplo bez starostí s plně konkurenceschopnou cenou, navíc poskytuje další služby ze strany dodavatele jako je nepřetržitý dispečink nebo jistotu celoroční dodávky. Odběratel nemusí sledovat změny v legislativě a další povinnosti při provozu a údržbě zařízení a jeho jedinou starostí je otočení hlavice na radiátoru. V dnešní době se musíme také ohlížet na životní prostředí, ke kterému je dálkové vytápění ohleduplné a nadměrně nezatěžuje vytápěnou lokalitu. Dalším plusem jsou prostorově nenáročné a tiché domovní předávací stanice tepla (foto). 

Říkáte konkurenceschopná cena, dlouhodobě ale bylo teplo v Jablonci asi nejdražší v republice….

To již několik let neplatí, nyní naopak míříme hluboko pod průměr. K cenám, jež zákazníci za teplo zaplatí v případě domovních kotelen, si totiž ještě musíte připočítat příspěvky do fondu oprav, náklady na elektřinu a vodu, dále  peníze na opravy, revize zařízení, obnovu technologie a podobně. Nic z toho v případě dálkového vytápění neřešíte. 

Naši odběratelé mohou naspořené prostředky investovat v rámci domu např. do zateplení a dalších úsporných opatření, oprav střech, výtahů, balkónů, rekonstrukce rozvodů, instalace systémů větrání, a mnoho dalšího.  

Kdy se vyplatí od dálkového vytápění odpojit?

Podle legislativy je pro odpojení nutné prokázat ekonomickou nepřijatelnost dálkového vytápění. Ze zpracovaných studií víme, že při současných cenách je dálkové vytápění výhodné, navíc plánujeme další snížení ceny tepla. Odpověď tedy zní: v tuto chvíli se odpojení nevyplatí.   

A pokud by se naopak chtěl někdo připojit?

Připojit se mohou jak nové výstavby, tak ti, kteří se kdysi odpojili. Stačí se s námi spojit, vše vysvětlíme, posoudíme a zajistíme.

 

Výhody Centrálního zásobování teplem:

Bezpečnost - pravidelné servisní kontroly a revize zařízení, nepřetržitý dohled dispečinku a non-stop havarijní služba.

Šetrnost k životnímu prostředí - minimalizace ekologických dopadů na životní prostředí. Navíc část tepla v soustavě se od roku 2021 bude vyrábět ve výrobnách tepla kombinovaným způsobem společně s elektřinou, tím se šetří palivo a zlepšuje ovzduší. 

Výhodná cena - cena tepla je srovnatelná nebo nižší v porovnání s domovní kotelnou, odpadá investice do pořízení i náklady na provoz a údržbu.

Uživatelský komfort - odpadají starosti se zajištěním tepelné pohody, jedinou činností spotřebitelů je otočení regulačním ventilem radiátoru na začátku topné sezony.

Ovladatelnost - tepelná zařízení lze individuálně monitorovat a řídit podle požadavků spotřebitele.

Nenáročnost - potřebná tepelná zařízení mají minimální prostorové požadavky, jsou prakticky bezobslužná a minimálně hlučná.

Spolehlivost - důkladná údržba tepelných zařízení, odborná péče a investice do moderních technologií.

 

 

Aktuality, odstávky a poruchy